вівторок, 31 січня 2017 р.



Склади пазл" Герб України"


ТЕАТР ОРІГАМІ

Стендовий театр

Стендовий театр являє собою яку-небудь поверхню, на яку кріпляться фігурки-персонажі і декорації. До такого виду відносяться:

Театр на фланелеграфі (дошці, обтягнутій тканиною). Для організації такого виду діяльності потрібно промисловий або виготовлений самостійно фланелеграф і фігурки-персонажі обраного художнього твору, на яких необхідно зі зворотного боку прикріпити липучки. Таким чином, у міру розвитку сюжету, дитині пропонується прикріплювати необхідні фігурки на фланелеграф.
Склади пазл карти України




 Знайди прапор України

Відгадай емоцію

Яке сонечко?



Орієнтація в просторі





понеділок, 30 січня 2017 р.

Аплікація


Малювання: "Зимові розваги"


Всебічний розвиток правильного мовлення


      Мабуть кожну родину, де росте малюк непокоїть питання, як забезпечити повноцінний розвиток дитини в дошкільному віці в цілому, та мовленнєвий розвиток зокрема.
Розвиток мовлення дитини починається від самого народження. Навички правильного мовлення дитина набуває в сім’ї. Все те, що роблять батьки для загального та мовленнєвого розвитку своєї дитини має велике значення для всього її подальшого життя.
        Мовленню необхідно вчити, перш за все, шляхом особистого прикладу. Дитина повинна чути правильне, чітке мовлення, бажано, щоб батько і мати розмовляли з малюком на одній, на рідній мові. Дуже важливим є те, що саме, та в якому вигляді сприймає слух дитини в ранньому та молодшому віці, в найбільш сприятливі роки її життя.

Коли дитина ставить багато запитань.....


       Запитання виникають у дитячій голові майже миттєво. Батьки ледь устигають «переварити» інформацію й щось відповісти невгамовному малюкові, як відразу чують інше, не менш хитромудре запитання. Вік «чомучки» у кожного малюка свій, але всі мами й тата практично однаково реагують на дитячі провокації. Вони розгублені й навіть можуть бути роздратовані. Деякі батьки всерйоз думають, що малюк намагається їх розлютити, ставлячи такі запитання, що заганяють їх у глухий кут. Насправді, непросто дитячою мовою пояснити, чому буває блискавка, чому кров червоного кольору, а в темній кімнаті не видно чорної кішки. Але навіть якщо дитина ставить запитання, але неуважно слухає відповідь, то це не означає, що їй не цікаво.  Дитина поступово пізнає навколишній світ, намагаючись узгодити свої уявлення з новими враженнями й знаннями. Цей вік можна назвати «епохою великих відкриттів».

Як виховувати дитину без покарань?


   Питання про те, чи можливо виховання без покарання, актуальне і для майбутніх батьків, і для тих матусь і татусів, які намагаються знайти компромісні рішення, заспокоюючи власних примхливих і неслухняних дітей. При всій складності відповідь криється в самому формулюванні питання.
     Крок перший. Вам щось треба від дитини.
Кому сподобається кожен день чути сотні наказів! Першим ділом забудьте про командний гон і моліться, просіть і ще раз просите. Ви повинні пам'ятати, що слово «будь ласка» є чарівним не тільки в устах вашої дитини, але і у ваших теж.

З чого починається ввічливість?


З чого починається ввічливість? Ввічливість - одна з найважливіших якостей культурної людини. Перше враження, яке справляє людина на оточуючих, складається, здебільшого, з того, наскільки вона ввічлива і привітна. З точки зору прагматика, бути ввічливим корисно, ввічлива люб'язна людина приємна іншим, з нею охоче і частіше спілкуються. Так що ввічливість - це запорука соціальної успішності дитини. А. С. Макаренко писав, що «знайти почуття міри між активністю і гальмами - значить, вирішити питання про виховання». Дитина повинна бути активною, прагнути до чогось і вміти вимагати. Але, при цьому, важливо навчити її стримувати свої бажання і прислухатися до думки інших, ставитися до них з повагою.

неділя, 29 січня 2017 р.


Сценарій про Великдень

Дійові особи:


Дівчатка: Орися і Катруся
Гусеничка
Метелик
Киця
Пес
Писанка
Ягнятко
Курчатко
Зайченя

Вихователь: Від зимового довгого сну
Пробудилась нарешті природа,
Лялькові Петрушки
Лялькові вистави були улюблені у всіх країнах, але в кожній діяв свій народний герой: один з персонажів російських народних лялькових вистав - Петрушка, в Італії - Пульчинелла, у Франції - Полішинель, в Іспанії - дон Крістобаль, у Німеччині - Касперле, в Англії - Панч, в Туреччині - Карагез ...

Галасливі, пустотливі, різкі, часом жорстокі - всі вони забавляли народ, а своєю неповагою до влади, дідька і самої Смерті вселяли в глядачів оптимізм. Народний театр мав успіх, і лялькарі - професіонали стали запрошуватися зі своїми героями в аристократичні вітальні.

Дитина – дзеркало родини; як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька.

Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ


       Як усякий організований процес, сімейне виховання передбачає певну цілеспрямованість, наявність конкретних завдань. Оскільки в нашому суспільстві інтереси держави й батьків відносно виховання підростаючого покоління найчастіше збігаються, ціль і задачі суспільного й сімейного виховання в основному також є ідентичними.

      Поради батькам щодо дорожнього руху .



Гуляючи з дитиною по місту, по дорозі до садочку і додому зверніть його увагу на те, як багато машин, легкових та вантажівок їздить по вулицях. А який порядок! Це тому, що люди виконують правила дорожнього руху.
Розкажіть про те, що машини йдуть по одній стороні бруківки, що люди ходять по тротуару.
Переходячи з дитиною вулицю, покажіть йому, поясніть, що треба уважно подивитися ліворуч, потім праворуч, і переходити вулицю прямо, а не навскіс.

субота, 28 січня 2017 р.


Як навчити дитину гратися   

Як навчити дитину гратися
Гратися люблять усі діти, однак чи всі вміють? Так, шановні дорослі, не дивуйтеся такому запитанню. Річ у тім, що діти накопичують досвід, наслідуючи дорослого. Правильно оволодіти діями з предметами дитина сама не може. Тож під час гри дорослий має стати активним партнером дитини, навчити її діяти з іграшкою, гратися нею в різні способи.
Умовно іграшки, які здебіль­шого купують для дітей віком від двох до трьох років, можна розподілити на дві групи: дидак­тичні та образні. Спочатку роз­повімо, як навчити дитину гра­тися дидактичними іграшками.

Цікаві факти про театр


        27 березня відзначають Міжнародний день театру. Це свято встановив у 1961 році  IX конгрес Міжнародного інституту театру (МІТ) – організації, діяльність якої спрямована на зміцнення миру і дружби між народами та на розширення творчої співпраці всіх діячів світу.

Міжнародний день театру – це не просто професійне свято митців сцени, його також залюбки святкують мільйони глядачів і шанувальників театрального мистецтва.



Розвиток мовлення


Скоромовки


Росте липа біля Пилипа.
* * *
Кит кота по хвилях катав —
Кит у воді, кіт на киті.
 * * *
Обережний хитрий лис
До нори вечерю ніс.

       Шкідливі звички у дітей: попередження, від чого виникають.


       У вас народився малюк. Ось він росте-росте, пізнає світ, спілкується, знайомиться, йде в школу, у нього формується характер, відбувається освоєння певних навичок, і ви помічаєте зміни в його поведінці – нові звички. Це можуть бути як корисні, так і шкідливі звички дітей. З негативними – у будь-якому випадку потрібно боротися.
Однак не варто поспішати, спочатку потрібно дізнатися причину, по якій звички виникають, а потім вже підбирати методи боротьби з ними.

     Чистомовки та скоромовки, як засоби розвитку звуковимови у дошкільників


        Мова є одним з найважливіших засобів розвитку особистості дитини в цілому. Розуміння мови оточуючих і власна активна мова супроводжують всю діяльність дитини. Мовленнєвий розвиток дитини в перші роки життя надає значення на всю його подальше життя, тому мовний розвиток необхідно починати з перших днів життя дитини. Своєчасне і повноцінне оволодіння мовою є першим найважливішим умовою становлення (появи) у дитини повноцінної психіки та подальшого правильного розвитку її. Своєчасне - значить розпочату з перших же днів після народження дитини; повноцінне - значить достатню за обсягом мовного матеріалу і спонукає дитину до оволодіння промовою в повну міру його можливостей на кожній віковій ступені. Одним із засобів, що сприяють розвитку мовлення дітей є фольклор. Фольклор для дітей, створений дорослими, включає в себе колискові пісні, пестушки, потішки, примовки, казочки, чистомовки, скоромовки. Ця область народної творчості являє собою один із засобів народної педагогіки.

Розвиток мовлення

Виховання звукової культури мовлення       

 
   Завдання і зміст роботи з виховання звукової культури мовлення викладено у програмі виховання та навчання в дошкільному закладі.
У вихованні звукової культури мовлення використовують різно­манітні прийоми та методи навчання. Серед прийомів навчання провід­не місце посідають артикуляція звуків, імітація правильної звуковимо-ви, зразок мовлення вихователя, відображене та сумісне мовлення («Зро­би так, як я», «Скажи так, як я», «Повтори за мною», «Давай скажемо разом»), доручення, ігрові прийоми.
Методами виховання звукової культури мовлення є дидактичні ігри, вправи, рухливі ігри, розповіді зі звуконаслідуванням, оповідання, вірші, чистомовки, скоромовки, лічилки, розглядання картинок, настільно-дру­ковані іі’ри.
Основними методами виховання звукової культури мовлення є ди­дактичні ігри та вправи, в процесі яких удосконалюються всі компо­ненти звукової культури мовлення. Щоб навчити дітей правильно й чітко вимовляти звуки, пропонують такі ігри: «Вимов так, як я», «Ор­кестр», «Назви і відгадай», «Крамниця», «Комар», «Покатаймося на конику», «Жуки», «Літаки», «Що сказав (взяв) Петрушка?», «Виправ Незнайка», «Допоможемо Буратіно», «Чого не вистачає?», «Луна», «Па­ровоз», «Підкажи Петрушці звук», «Ось так вимовляються звуки».

четвер, 26 січня 2017 р.


Небезпечні предмети вдома

Кімната, в якій дитина робить свої перші кроки, грає або проводить час за уроками, – це не просто місце його існування. Це маленький світ, який формує характер і звички людини, що росте, який впливає на темпи його розвитку та стан здоров’я. Ось чому обстановка дитячої – це дійсно важливо. Саме тому повинні бути відсутні будь-які небезпечні предмети в дитячій кімнаті вашого малятка.
Яких предметів не повинно бути в дитячій кімнаті? Зрозуміло, що спектр «кімнатних» шкідливостей і небезпек варіюється в залежності від віку дитини.

КОНСУЛЬТАЦІЯДЛЯ БАТЬКІВ :" яке значення мають для здоров’я українські національні страви"

    У кожній родині — свої традиції харчування. В Україні є багато родин, у яких переважно вживають страви української кухні. У щоденному меню є страви з м'яса, риби, молока, круп, овочів і фруктів, які варять, смажать, тушкують, заквашують, сушать. Вживають також страви національних кухонь: російської — пельмені, щі, пироги; грузинської — шашлики, хачапурі, сулугуні; китайської — локшину, чай, мариновані овочі; італійської — піцу, спагеті тощо. Сучасні сім'ї харчуються або традиційно, або використовують страви кухонь інших народів.


За програмою
" Українське дошкілля"

Ранній вік
ТЕАТРАЛІЗОВАНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Театралізація – один із видів діяльності, який відкриває широкі можливості творчих проявів дитини, є доволі ефективним засобом педагогічного впливу на розвиток особистості. У театралізованій діяльності дитина реалізує свої потреби у самовираженні, спілкуванні, пізнанні себе. Окрім того, театралізована діяльність є чудовим засобом збагачення мовленнєвого досвіду дитини.

середа, 25 січня 2017 р.

Консультація для батьків «Обережно іграшка»


Що таке іграшка?
Гра і іграшка, на думку вчених, - найважливіші складові будь-якої культури. Яка культура, такі й іграшки. Іграшка - культурне знаряддя, за допомогою якого в особливій «згорнутій формі» передається стан сучасної культури (цивілізації), напрямок руху: до життя або смерті, процвітання або деградації, взаєморозуміння або відчуженню. З допомогою іграшки дитині передаються сама суть людських відносин і складне мироустроение.
Перш за все, потрібно підкреслити, що розвиток дитини відбувається в різних видах діяльності. Його самостійна й осмислена активність в будь-якій формі - є найважливіший результат розвитку. Адже у людини усвідомлення навколишнього світу відбувається, перш за все, в дії. А отже, головна функція іграшки полягає в активізації дитячої діяльності і становленні її нових форм.

Пальчикова іграшка власноруч

10.01.2017
Гадаємо, кожна дитина мріє, щоб її улюблені іграшки «ожили» й «заговорили». От лишень не всі ляльки у змозі це зробити, адже їхні рухи механічні й далекі від бажаного «оживлення», про яке так мріє малеча. Однак диво «живої» іграшки все-таки можливе! Це — пальчикова лялька. Виготовити її нескладно. Покажемо вам, як це зробити.
Усі діти обожнюють казки, тим паче ті, які їм не лише розказують, а й показують. Створити казку можна й на дитячій долоньці. У такому разі дитина буде не лише спостерігачем чи слухачем, а й активним учасником процесу. Ідеться про пальчиковий театр. За його допомогою дитина розвиває дрібну моторику, мовлення, творчі вміння, увагу тощо.

Покажемо покроково, як виготовити паль­чикову ляльку з фетру, наприклад, лисичку.
Крок 1. Готуємо матеріали
Для виготовлення пальчикової ляльки «Лисичка» знадобляться:
  • фетр оранжевого, білого та чорного кольорів;
  • дрібні чорні намистинки;
  • чорні й білі нитки;
  • ножиці.
Для пальчикових ляльок ліпше використовувати цупкий фетр, оскільки він добре тримає форму.
Підготували усі необхідні матеріали? Тоді берімося до роботи!

Крок 2. Створюємо викрійки
Спочатку робимо викрійки з паперу, переносимо малюнок на фетр і вирізаємо необхідні елементи. Або ж вирізаємо деталі «на око» одразу з тканини.
Крок 3. Працюємо з деталями
Пришиваємо швом «уперед голка» дрібні елементи (щічки, носик, хвостик, очі) до тулуба, «подушечки» — на лапки. На цьому етапі вишиваємо також чорною ниткою вуса, пришиваємо декоративні елементи — жовтий метелик і маленькі гудзики.

Крок 4. Зшиваємо лисичку
Зшиваємо докупи підготовлені деталі лисички. На цьому етапі важливо не забути про лапки. Їх пришиваємо між двома частинами ляльки. Лисичка готова!
Ляльку можна наповнити ватою. У такому разі лисичку можна буде використовувати для ігор чи настільного міні-театру.
Як бачите, усе дуже просто! Фантазуйте, творіть, дивуйте своїх вихованців!




Підготувала Анастасія ТКАЧУК
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ДИТИНИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ “УКРАЇНСЬКЕ   ДОШКІЛЛЯ”

Рекомендовано  Міністерством освіти і науки,  молоді та спорту України

ББК 74.26 Б61
Рекомендовано  Міністерством освіти і науки , молоді та спорту України (лист Міністерства освіти і науки , молоді та спорту України від 09. 12. 2011 р. ¹ 1/11-11601) Рецензенти: М. А. Машовець – заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук; О. П. Долинна – завідувач сектору науково-методичного забезпечення змісту дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; О. В. Низковська, Т. П. Носачова, І. Ю. Резніченко, І. В. Полуян – методисти вищої категорії сектору науково-методичного забезпечен ня змісту дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; Т. С. Ільченко – завідувач дошкільного навчального закладу № 54 м. Київ.
Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О. Л., Овчаренко Л. Р., Руханська Л. С., Самсін В. Р. Програма розвитку дитини дошкільного ві ку “Українське дошкілля” / О. І. Білан, Л. М. Возна, О. Л. Максименко та ін. — Тернопіль: Мандрівець, 2012. — 264 с. ISBN 978-966-634-628-8 ББК 74.26
Всі права застережені    © О. Білан, Л. Возна, О. Максименко, All rights reserved      Л. Овчаренко, Л. Руханська, В. Самсін, 2012 ISBN 978-966-634-628-8  © ТОВ “Мандрівець”, 2012
Б61

ЗМІСТ
Передмова  ...................................................................7
РАННІЙ  ВІК (третій рік життя)  .....................................11
Психологічна характеристика дитини  ..................................... 12

Співпраця зі сім’єю ..................................................................... 14

Фізичний розвиток ......................................................................

Розвиток фізичних умінь і навичок ......................................15
Основи здоров’я ..................................................................19
Безпека життєдіяльності .....................................................21

Соціально-моральний розвиток ................................................. 22

Формування основ моральних якостей .................................22

Пізнавальний розвиток............................................................... 25

Сенсорний розвиток ...........................................................25
Ознайомлення з довкіллям ..................................................27
Ознайомлення з природою ...................................................

Мовленнєвий розвиток ............................................................... 32

Звукова культура мовлення .................................................32
Словникова робота ..............................................................33
Граматична правильність мовлення ......................................34
Зв’язне мовлення................................................................36
Мовленнєвий етикет ...........................................................37

Художньо-естетичний розвиток ................................................. 37

Художня література ........................................................... 37
Образотворча діяльність ......................................................39
Музична діяльність .............................................................41

Креативний розвиток .................................................................. 42

Конструктивна діяльність ....................................................42
Театралізована діяльність ....................................................44

Ігрова діяльність ......................................................................... 45

Статева ідентифікація та диференціація ................................. 50

Трудова діяльність ...................................................................... 51

МОЛОДШИЙ  ДОШКІЛЬНИЙ  ВІК (четвертий рік життя) ..53
Психологічна характеристика дитини ...................................... 54
3
Співпраця зі сім’єю ..................................................................... 55
Фізичний розвиток ...................................................................... 56
Розвиток фізичних умінь і навичок ......................................56
Основи здоров’я ..................................................................62
Безпека життєдіяльності .....................................................65
Соціально-моральний розвиток ..................................................67
Формування основ моральних якостей .................................67

Пізнавальний розвиток............................................................... 71
Ознайомлення з довкіллям ..................................................71
Ознайомлення з природою ...................................................74 Народознавство ..................................................................
Логіко-математичний розвиток ............................................81

Мовленнєвий розвиток ............................................................... 83
Звукова культура мовлення .................................................83
Словникова робота ..............................................................84
Граматична правильність мовлення ......................................85
Зв’язне мовлення................................................................87
Мовленнєвий етикет ...........................................................88
Пропедевтика підготовки руки до письма .............................89

Художньо-естетичний розвиток ................................................. 89
Художня література ............................................................89
Образотворча діяльність ......................................................91
Музична діяльність .............................................................94
Креативний розвиток .................................................................. 95
Конструктивна діяльність ....................................................95
Театралізована діяльність ....................................................97
Ігрова діяльність ......................................................................... 98
Статева ідентифікація та диференціація ............................... 103
Трудова діяльність .................................................................... 104


СЕРЕДНІЙ  ДОШКІЛЬНИЙ  ВІК (п’ятий рік життя) .........107

Психологічна характеристика дитини .................................... 108

Співпраця зі сім’єю ................................................................... 109

Фізичний розвиток .................................................................... 110

Розвиток фізичних умінь і навичок ....................................110
Основи здоров’я ................................................................116 4
Безпека життєдіяльності ...................................................120

Соціально-моральний розвиток ............................................... 122

Формування основ моральних якостей ...............................122
Основи правової культури .................................................125

Пізнавальний розвиток..............................................................128
Ознайомлення з довкіллям ................................................128
Ознайомлення з природою .................................................131 Народознавство ................................................................137
Логіко-математичний розвиток ..........................................140
Основи економічної культури ............................................143

Мовленнєвий розвиток ............................................................. 144
Звукова культура мовлення ...............................................144
Словникова робота ............................................................145
Граматична правильність мовлення ....................................14
7 Зв’язне мовлення..............................................................148
Мовленнєвий етикет .........................................................150
Навчання елементів грамоти ..............................................150
Підготовка до навчання письма ..........................................151

Художньо-естетичний розвиток ............................................... 152
Художня література ..........................................................152
Образотворча діяльність ....................................................154
Музична діяльність ...........................................................158

Креативний розвиток ................................................................ 160
Конструктивна діяльність ..................................................160
Театралізована діяльність ..................................................161

Ігрова діяльність ....................................................................... 163

Статева ідентифікація та диференціація ............................... 168

Трудова діяльність .................................................................... 169

СТАРШИЙ  ДОШКІЛЬНИЙ  ВІК (шостий рік життя) ........ 171
Психологічна характеристика дошкільника .......................... 172
Співпраця зі сім’єю ................................................................... 174
Фізичний розвиток .................................................................... 175
Розвиток фізичних умінь і навичок ....................................175
Основи здоров’я ................................................................182
Безпека життєдіяльності ...................................................186
5
Соціально-моральний розвиток ............................................... 189
Формування основ моральних якостей ...............................189
Основи правової культури .................................................193
Пізнавальний розвиток............................................................. 196
Ознайомлення з довкіллям ................................................196
Ознайомлення з природою .................................................200 Народознавство ................................................................ 206
Логіко-математичний розвиток ..........................................211
Основи економічної культури ............................................214
Мовленнєвий розвиток ............................................................. 216
Звукова культура мовлення ...............................................216
Словникова робота ............................................................217
Граматична правильність мовлення ....................................219
Зв’язне мовлення..............................................................221
Мовленнєвий етикет .........................................................223
Навчання елементів грамоти ..............................................224
Підготовка до навчання письма ..........................................225
Художньо-естетичний розвиток ............................................... 226
Художня література ..........................................................226
Образотворча діяльність ....................................................229
Музична діяльність ...........................................................233
Креативний розвиток ................................................................ 235
Конструктивна діяльність ..................................................235
Театралізована діяльність ..................................................237
Ігрова діяльність ....................................................................... 239
Статева ідентифікація та диференціація ............................... 244
Трудова діяльність .................................................................... 245
Показники компетентності випускника дошкільного  навчального закладу .............................................................. 248

Навіщо і як допомагати дитині впоратися з гнівом


        Дорослі не пропускають нагоди запевнити дитину, що сердитися — це погано. Так? І… помиляються! Ліпше навчіть дитину виражати свої негативні емоції у прийнятний спосіб, без шкоди для самої себе та оточення. Адже не секрет, що затамовані негативні почуття, як-от гнів, злість чи обурення, все одно проявляються — рано чи пізно
Гнів є чи не найсильнішим негативним почуттям в емоційній палітрі людини. Він виникає у відповідь на обставини, що не до вподоби людині, стають на заваді досягненню цілей тощо.
Коли людина злиться, у неї підвищується серцебиття, напружуються м’язи, дихання стає частішим.
Гнів — одна з базальних емоцій, фізіологічний механізм, що запускається у будь-якій ситуації, яка не задовольняє людину. Близькими до гніву емоційними станами, його похідними проявами є злість, сердитість та обурення.
Граємо радо — мороз не завада:читайте у журналі “Джміль” №1
Зима — напрочуд весела пора року. Повсюди іскриться сніг, і так спокусливо виблискують ковзанки у дворах... Скільки різноманітних ігор приносить ця пора дітлашні! Зокрема про ЗИМОВІ РОЗВАГИ йдеться у цьому випуску журналу “Джміль”.
У першому номері року — перший сюрприз для малят — велика наліпка з роботом Зимокатом ДжК-1 — героєм зимової оповідки. Десять номерів — десять роботів і стільки ж захопливих історій! Зберіть колекцію роботів Джмелика! А можливо, хтось із малят придумає власного? Джмелику буде цікаво з ним познайомитися. Чекаємо на листи з малюнками!
У номері:
  • Граємо радо — мороз не завада (повна версія)
    Оптимістична сюжетна картина про захопливі зимові дитячі забави та їхні можливі наслідки, снігово-льодові правила безпеки, веселі запитання та завдання
  • Робот Зимокат ДжК-1 (повна версія)
    Оповідання зі словами-картинками — про робота, якому подобається кататися і малювати на снігу незвичайні візерунки
  • Безпечний маршрут (повна версія)
    Пригодницька гра-малюнок з наліпками, яка допомагає засвоїти “снігові” та “льодові” правила безпеки
  • Жартівливі ігри зі словами
    Жартівливі віршики та історії про зимові забави, несподівані відгадки “задом наперед” і слова з незвичною назвою “омоніми”
  • Тримай рівновагу!
    Взимку, коли ковзанкою може стати будь-яка стежинка, а стрімко спуститися можна не тільки на лижах, дуже важливо вміти знайти рівновагу і не втрачати її. Тож Джмелик вирішив провести серію експериментів з рівновагою…
  • Іграшка-балансир (повна версія)
    Майстер-клас із виготовлення іграшок — циркових артистів, які чудово вміють балансувати на краєчку стола або кінчиках пальців
  • У мандрівку за мрією
    Бесіда за сонячною картиною української художниці Катерини Дудник, на якій малята можуть упізнати себе, свої думки та мрії
  • Галерея картинок з кольорових крижинок
    Поринемо у світ чарівної казки і побудуємо палац Снігової королеви з різнобарвних крижинок, які ніколи не розтануть. Станьте учасником майстер-класу Пензлика, щоб дізнатися, як виготовити незвичайні крижинки
  • Закон бумеранга. Приховане стає явним
    Незвичайні експерименти, що допомагають показати дітям, як їхні вчинки можуть вплинути на стосунки з людьми
  • Зимові розваги / Winter funs (повна версія)
    Читайте англійською та українською веселі зимові віршики, які подобаються малятам у різних куточках світу
  • Сузір’я зодіаку: Козоріг та Водолій
    Розповідь про сузір’я, які утворюють таємниче “коло тварин”. Саме через них пролягає річний шлях Сонця зоряним небом, тому їх беруть до уваги, складаючи гороскопи. Джмелик детальніше розповідає про зодіакальні сузір’я, які “провідує” Сонце у січні та лютому
  • Кружляємо у вальсі
    Дивлячись на невгамовну дітвору, сніжинки теж вирішили розважитися — разом з вітром вони спочатку повільно, а потім усе швидше закружляли у білому вальсі... Читайте розповідь Нотки про історію короля танців, слухайте вальси разом з малятами
  • Зимівля у лісі
    Сценарій мюзиклу за мотивами української народної казки “Зимівля звірів” з використанням народних мелодій
  • Заплутаний віршикВіршик-заплутанка і завдання для найуважніших за його змістом
  • За що любити зиму (розширена версія)
    Комікс навчає малят дивитися на все, що їх оточує, з усмішкою, бачити і добре, й погане
Подбайте про передплату журналу “Джміль” на 2017 рік!
Оформити її можна на пошті за Каталогом періодичних видань України на 2017 рік (с.106, 112) або на сайті ДП “Преса” :
  • журнал “Палітра педагога” — індекс 40295
  • комплект журналів: “Дошкільне виховання” + “Палітра педагога” + “Джміль” — індекс 95989
Якщо ви не передплатили цей випуск
журналу, замовляйте його у редакції
телефонуйте:
(044) 486-13-32, (067) 504-50-22, (050) 761-72-59

Розмістіть цю інформацію у соцмережі, на своєму сайті чи блозі, щоб і педагоги, й батьки дізналися про новий цікавий випуск журналу “Джміль”. Приємного спілкування!
 --
Завжди з вами
редакція журналу «Джміль»
Тел.:(044) 486-91-14
 (099) 376-35-36
Факс:(044) 486-13-32
E-mail:jmil@dvsvit.com.ua

понеділок, 23 січня 2017 р.



Новий рік із Машею!

Починаємо наш бал -
Новорічний карнавал.
Запросили ми на свято
Новий рік – гостей багато.

За вікном біліє сніг,
Падають сніжинки,
А у залі гомін сміх,
Це прийшла ялинка.

Обережно гриби!

 Гриби  людина споживає у їжу з давніх часів. До їстівних відносяться бiлi гриби, красноголовці, маслюки, опеньки, грузді та iн. На жаль, не всі знають, які гриби можна їсти, а які – нi. Отруєння грибами виникають при вживанні не тільки неїстівних, але й їстівних грибів при неправильній їх обробці та консервуванні. Отруєння грибами досить часто закінчуються летальними випадками.


Обережно -гололід

( матеріали з інтернету)

Ожеледиця – це шар щільного льоду, що утворюється на поверхні землі і на предметах, що оточують людину, при замерзанні переохолоджених крапель дощу або туману при невеликій мінусовій температурі навколишнього повітря.
   Ожеледиця представляє безпосередню небезпеку життю і здоров'ю людей, безпечному руху транспортних засобів по дорогах. 
Із сірниками гра- буде біда!
Дуже люблять сірники
Розпалить вогонь в печі
Всі кімнати обігріти
І смачний обід зварити
Та не люблять сірники,
Як беруть їх малюки,
В небезпечні ігри грають,
На дорослих не зважають.

Безпека на дорозі

Безпека дітей... Як часто вона залежить від нас, дорослих! Чи цікавилися ви, наскільки ваша дитина знає правила дорожнього руху і безпечної поведінки на вулиці? Чи дотримує їх? Хтось може запитати: «Навіщо пояснювати малюкові правила безпеки, якщо поки він з'являється на вулиці тільки за руку з дорослим?» Але ж незабаром ваша дитина піде до школи, стане самостійним пішо­ходом і пасажиром...
І до цього моменту в малюка слід сформувати свідому і безпеч­ну поведінку. Від цього залежить здоров'я, а часом і життя дити­ни. Тому і розмова в нас з вами дуже, серйозна: дитина і дорога — основи безпеки. Це повинні знати всі батьки.

Безпека дитини на вулиці

                                               Чим раніше ви поясните малюкові правила безпечної поведінки на вулиці, тим вірогідніше, що він не забуде науку і зможе за потреби правильно скористатися цими уроками. Ваше завдання — навчити дитину правильно поводитися в екстремальних умовах.

Випускний: "Як би нам, друзі всі , дорослими стати…»
 Ведуча 1: Яке це диво -дивне діти!
В них сенс  і сутність нашого життя
Вони на цьому білім світі
Як ангелята , що летять у майбуття!

Ведуча2:На нашій Україні, малята всі веселі,
Розумні і кмітливі, найкращі від всіх!
Ми щиро вас запрошуєм до нашої оселі,
Тут дзвоником веселим лунає щирий сміх!
Солодкі моменти в житті
Вед.1: Добрий день, дорогі учасники нашої цукеркової вечірки!
Вед.2: Шанувальники ірисок і пташиного молока, …
Вед.1: … завжди готові з’їсти цукерку грильяжну, шоколадну і карамельну …
Вед.2: … з мармеладною начинкою і помадною …
Вед.1:  Іншими словами: