Середня
група
Дошкільний
навчальний заклад « Дзвіночок» с. Білобожниця Чортківського р-ну
Мета: знайомити дітей із
видами будівель; учити вирізати трикутники
з квадратів; формувати уміння орієнтуватися
на площині та бачити предмет у цілому; продовжувати ознайомлювати з геометричними фігурами; закріплення у дітей навичок
наклеювання, дотримання певної послідовності дій; навчання дітей
створити просту композицію, різними способами розміщуючи деталі аплікації на
аркуші паперу ;виховувати терплячість, емоційне ставлення до процесу.
розвиток
творчого інтересу до роботи, логічного мислення;
розвиток
фантазії.
Виховні завдання: виховання
терпіння, посидючості, працьовитості;
виховання
акуратності, смаку, інших естетичних почуттів.
розвиток
слухової уваги; творчої діяльності й результатів роботи, здатність співпереживати.
Обладнання: технологічна карта
поетапного виконання аплікації, квадрати та
прямокутники різного кольору й розміру з газети ( З вирізаними вікнами) та жовтого
паперу , маленькі квадрати червоного кольору, аркуші синього, фіолетового
картону, аркуш жовтого паперу, вата, клей ПВА, пензлик, ножиці, таця для обрізків,
вологі сухі серветки, зображення землянки, куреня, хати, палацу, презентація,
деревце що говорить.
Попередня робота:
Бесіда про різноманітні архітектурні споруди, професію будівельника.
Методичні
прийоми: бесіда, розглядання, пояснення, нагадування і
художнє слово.
Тип
заняття: закріплення вивченого.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: Сьогодні, діти у
нас дуже цікаве заняття. Ми з вами перетворимось на справжніх архітекторів. А група у нас не проста. Тут розміщується
архітектурне бюро.
Дидактична гра «Що
було раніше? Що тепер?»
(картки із зображеннями землянки, мазанки, хати під стріхою, цегляного будинку, куреня, намету, хмарочоса, палацу)
Вихователь : Які оселі люди будували раніше?
Якими
матеріалами вони користувались?
Із чого зроблена мазанка? (Глина,
солома.)
Дерев’яний будинок? (Колоди,
дошки.)
Із
чого зроблений курінь? (Гілки, солома.)
А
які будинки люди будують тепер?
З
яких матеріалів?
Мотивація
:
Діти, а в яких будиночках живемо ми? Наше
село дуже гарне. Тут гарні ошатні
будиночки. ( Показ презентації « Вулицями нашого села»).Але дорослі завжди
хочуть зробити його ще кращим. І от вони
задумались, як має виглядати наше село у майбутньому. І придумали: звернімося
ми до малюків, в архітектурне бюро. Вони нам придумають дуже гарні, зручні
будиночки. А ми їх потім побудуємо. Тож виконаймо замовлення і зробімо гарні, затишні, і міцні будиночки
за допомогою аплікації із паперу і картону.
Старайтеся, адже вони можуть узяти за зразок будь-яку роботу, яку ви
вигадаєте!
Але що це , діти. Ви чуєте цей звук? (Чути плач)
Давайте пошукаємо , хто це плаче? (Вихователь знаходить деревце яке плаче)
-
Чому ти плачеш? Що трапилось?
Деревце:
Я плачу, тому що мене скоро зріжуть і перероблять на дошки та папір, з якого ви
робитимете аплікацію.
Вихователь:
Не хвилюйся, любе деревце. Сьогодні ми
будемо виготовляти аплікацію із інших матеріалів. А використовувати
ми будемо старі газети. Так що ніхто
сьогодні не постраждає.
Фізкультхвилинка
«Будівництво»
Ми збудуємо з нічого: Стіни, (Махи руками.)
Стелю (Тягнемося вгору.)
І підлогу. (Нахили.)
Приладнаємо дашок, (Імітація.)
І постелемо
сніжок. (Імітація.)
Ось будиночки які
І красиві і міцні! (Імітація.)
Ну а зверху залюбки
Ми розсиплемо зірки!( Імітація)
Послідовність
виконання:
1.Знайдіть великий жовтий прямокутник і покажіть його, далі змажте зі зворотного боку клеєм
і приклейте знизу аркуша.
2.Знайдіть великий прямокутник з газети із віконцями і покажіть його. Наклеюємо його зверху на
жовтий прямокутник .
3. Візьміть червоний квадрат. Складіть його «косиночкою».
4. Розгорніть «косиночку»
й покажіть лінію згину, що ділить квадрат навпіл.
5. Відкрийте «голодному крокодильчикові» (ножицям)
пащу і вставте в неї квадрат.
6. Стуліть « крокодильчикову пащу» на лінії згину — відріжте
«косиночку». Вийшли два трикутники.
7.Один трикутник змажте зі зворотного боку клеєм і приклейте над квадратом. Вийшов дах.
8. Знайдіть маленький квадрат.
9. Змажте маленький жовтий квадрат і зі зворотного боку
змажте клеєм і приклейте, зверху квадрат із газети.
10. Візьміть червоний трикутничок , що залишився і
приклейте дах.
11. Прикрасьте будівлі та землю шматками вати. Це
сніг.
12. Нарвемо маленькі клаптики жовтого паперу і
наклеїмо хаотично над будиночками. Це зірочки.
13.Сухою ганчірочкою
промокніть надлишки клею.
Практична
робота
Вихователь: Отож
діти, приступаємо до роботи. А поки ви будете працювати, я розповім вам
цікавинки про матеріал із якого ми сьогодні будемо виготовляти аплікації ,
тобто про газети.
Перші газети, які були створені в
Стародавньому Римі мали прямокутну форму, зроблені з глини. А зміст такої
газети зовсім не був схожий на те, що вона з себе представляє зараз.
Самим першим виданням, більш-менш схожим
на періодику в Україні , став одноденний інформаційний листок «Львівський
кур'єр», що вийшла польською мовою 9 липня 1749 року. А вже першою газетою на території
української держави прийнято вважати тижневик "Газетт" де Леопольд.
В Парижі видавці вирішили з креативом
підійти до випуску друкованого засобу масової інформації. Розуміючи, що
більшість французів переглядають газети під час прийому їжі, вони створили
видання зі спеціального водонепроникного паперу .
В Японії 6 зошитів з 10 виготовляють з
макулатури. Ми з вами можемо навчитися дбати про збереження лісів не гірше від
японців! І тоді жодне деревце не буде плакати. Для цього треба збирати вдома
старі зошити, альбоми, коробки з-під продуктів, обгортки, газети, рекламні
оголошення та здавати все це до пунктів прийому макулатури. Використаний папір
— макулатуру — можна переробити на новий. Це допомагає зберегти дерева. На
жаль, в Україні переробляють дуже мало макулатури.
Підсумок заняття.
Немає коментарів:
Дописати коментар