Сторінки

Сторінки

понеділок, 13 лютого 2017 р.


Користь рольових ігор для розвитку дітей

       Для дітей рольові ігри – це процес навчання, що здійснюється за допомогою ігор. Ці веселі й кумедні заняття можуть стати ключовим компонентом розвитку дитини.
  •      Рольова гра – це інсценізація, в якій діти уявляють себе в певному образі й діють відповідно до його особливостей або обіграють реальні життєві ситуації.
  • Рольова гра – це соціальна активність, яку дитина використовує для відображення й подальшого розвитку своїх знань на певну тему.
Десять ключових переваг рольових ігор для дітей
Рольові ігри:
  • Розвивають комунікативні та мовленнєві навички.
  • Дозволяють дітям діяти в умовах, наближених до реальних ситуацій.
  • Дозволяють досліджувати й експериментувати.
  • Розвивають соціальні навички (у міру того, як діти співпрацюють з іншими дітьми чи дорослими).
  • Спонукають дітей до емпатії – уявляючи себе в певній ролі, дитина вчиться розуміти людей, які знаходяться в різних обставинах.
  • Допомагають дізнаватися про різні культури.
  • Допомагають висловлювати свої думки й почуття у дружній обстановці.
  • Допомагають краще пізнавати й розуміти самих себе й інших людей.
  • Допомагають більше вчитися, оскільки навчання замасковане під гру.
  • Стимулюють творчість та уяву.
  • Рольові ігри є одним з найбільш ефективних способів вивчення мови: під час рольових ігор дитина може повторювати те, що чує від батьків, або складати свої власні речення, розвиваючи лексику й навички спілкування.
Чому рольові ігри з дітьми настільки ефективні?
Рольові ігри є ефективним засобом навчання, оскільки заохочують дітей ставати активними учасниками навчального процесу.
Діти можуть:
  • Одягти костюм або використовувати реквізит.
  • Рухатись під час ігор і використовувати свою енергію.
  • Поставити себе на місце когось іншого.
  • Спілкуватися та приймати рішення від імені конкретного персонажа.
Усе це дозволяє їм не боятись робити певні кроки й досліджувати різні сфери життя.
Ось чому навчання, побудоване на рольових іграх, має набагато більше шансів прижитися серед дітей, ніж, наприклад, виконання домашніх завдань у зошитах, оскільки ігри сприймаються ними більш охоче, з великим душевним піднесенням.
Батькам буде приємно бачити, що їхні діти, граючи на дитячому майданчику, обіграють те, про що вони тільки що дізналися. Це буде добрим знаком того, що дорослим удалося привернути їхню увагу та пробудити допитливість.
Як рольові ігри можуть допомогти дитині?
  • Для дитини рольова гра є безпечною копією реального світу.
  • Більшість рольових ігор будуть відображати реальні життєві ситуації.
  • Саме тому рольова гра є ефективним способом зрозуміти навколишній світ.
Так, інсценізація відвідування лікаря, супермаркету, відділення поліції або навіть басейну дозволить дітям досліджувати реальні життєві ситуації.
Крім того, ви можете самостійно розробляти сценарії тих ситуацій, із приводу яких у вас виникають побоювання: випадкове чи цілеспрямоване відвідування заборонених сайтів в Інтернеті, глузування в школі, пропонування дітям шкідливих речовин, таких як тютюн, алкоголь або наркотики тощо.
Крім цього в будь-якій ігровій ролі діти зможуть практикувати навички письма й математики (лічби). Просто залиште їм ручку й папір, і вони зможуть скористатись ними, не боючись, що їх спіймають на будь-якій помилці.
Підготовка до рольових ігор
Створіть разом з дитиною особливий ігровий простір, в якому будуть відбуватись вистави й сеанс навчального спілкування з вами. Цим ви допоможете дитині розвинути ще більший інтерес до подій і навіть відповідальність за них.
Але якщо ви на певний час залишите дитину гратись наодинці або із друзями – теж не біда, це буде розвивати уяву гравця. Але іноді ваша присутність усе ж необхідна. Діти зможуть швидше дізнатися про позитивні й негативні наслідки своїх дій завдяки своєчасній реакції присутніх дорослих. Наприклад, якщо ваша дитина вдарила плюшевого ведмедика чи ляльку (як елемент рольової гри), ви зможете відразу їй сказати, що це небажана поведінка, й показати найкращий спосіб вести себе в даній ситуації.
Правила рольової гри для дитини
Діти повинні розуміти, що хоча ігровий простір і призначений для того, щоб весело та із задоволенням погратись, але все одно є деякі правила.
Наприклад, якщо діти порвуть весь папір, їм не буде на чому малювати, або якщо вони почнуть штовхатись і неохоче ділитись важливими для ролі іграшками й реквізитом, то у грі зможе брати участь менша кількість гравців.
Універсальність рольових ігор
Рольові ігри можна використовувати не тільки в домашніх умовах, а і в дитячих садках і школах. У цілому, рольові ігри підходять для будь-якого віку. Їх навіть практикують дорослі найсерйозніших професій, таких як маркетологи, агенти спецслужб та авіапілоти. Тому не бійтеся використовувати їх як для малюків ясельного віку, так і для школярів, як для вирішення освітніх, так і поведінкових проблем.

http://childdevelop.com.ua/articles/develop/2827/

Немає коментарів:

Дописати коментар