Сторінки

Сторінки

вівторок, 7 лютого 2017 р.

«Театралізовані ігри в дитячому садку»

(презентація «Театралізовані ігри в дитячому садку»)

 

1 слайд. Тема «Театралізовані ігри в дитячому садку».
2 слайд. Театральна гра - «Це чарівний край, в якому дитина радіє, граючи, а в грі він пізнає світ».
3 слайд. Одним з видів самостійної дитячої діяльності широко використовуваної в процесі виховання та всебічного розвитку дітей, є театралізована гра.

4 слайд. У театралізованій грі діти знайомляться з почуттями, настроями героїв, освоюють способи емоційного вираження, самореализуются, самовиражаються, знайомляться з навколишнім світом через образи, фарби, звуки, які сприяють розвитку психічних процесів, якостей і властивостей особи - уяви, самостійності, ініціативності, емоційної чуйності.
5 слайд. Театралізовану гру ділять на дві групи: ігри драматизації і режисерські.
В іграх-драматизациях дитина - артист, самостійно створює образ за допомогою комплексу засобів виразності (інтонація, міміка, пантоміма), виробляє власні дії виконання роли.Игры-драматизації можуть виконуватися без глядачів або носити характер концертного виконання. Якщо вони розігруються в звичайній театральній формі (сцена, завіса, декорації, костюми тощо) або у формі масового сюжетного видовища, їх називають театрализациями.
У режисерській грі дитина не є дійовою особою, діє за іграшковий персонаж, сам виступає в ролі сценариста і режисера, управляє іграшками або їх заступниками. Цю самостійність у вигадуванні сюжету вважають особливо важливою для подальшого формування гри і уяви (Е.Е.Кравцова). «Озвучуючи» героїв і коментуючи сюжет, він використовує різні засоби вербальної виразності. Переважними засобами вираження в цих іграх є інтонація і міміка, пантоміма обмежена, оскільки дитина діє з нерухомою фігурою або іграшкою.
6 слайд.
Види драматизації:
  • ігри - драматизації з пальчиками;
  • гри з ляльками Бібабо;
  • імпровізації;
  • з атрибутами (маски, шапочки, елементи костюмів).
Драматизація засновано на власних діях виконавця ролі. Дитина або дорослий діє сам, переважно використовуючи свої засоби виразності - інтонацію, міміку, пантомимику.
Ігри-драматизації:
  • інсценування потішок,
  • інсценування невеликих казок,
  • інсценування пісень,
  • інсценування невеликих літературних текстів,
  • творчість дітей.
У традиційній педагогіці ігри-драматизації відносять до творчих, що входить в структуру сюжетно-рольової гри.
7 слайд.
Пальчиковий театр (з молодшої групи)
Починати знайомити дітей можна з мол. групи.
Пальчикові ігри представляють чудову можливість пограти разом з дитиною. Граючи разом з дорослими, розігрує різні ситуації з ляльками які ведуть себе як люди, розвиваючи уяву дитини. Пальчиковий театр доступний і легко застосовується в дитячому саду і будинку. Фігурки персонажів одягаються на пальчики.
8 слайд.
Зверніть увагу на різні види пальчикового театру, з чого можна зробити.
9 слайд.
Ляльки бібабо
У середній групі - переходимо до більш складного театру.
Знайомимо дітей з театральної ширмойи з верховими ляльками.
Допомогти дітям освоїти прийоми ляльководіння. Ляльки бібабо звичайно діють на ширмі, за якою ховається ведучий. Але коли гра знайома або ляльки водять самі діти, тобто момент загадковості зник, то ведучі можуть виходити до глядачів, спілкуватися з ними, подавати їм щось, брати за руку, залучати в гру. Рукавичкові ляльки, які зроблені з твердої голови та приклеєного до неї костюма. Вони звичайно діють на ширмі, за якою стоїть ведучий. Таких ляльок можна виготовити самостійно, використовуючи старі іграшки.
10 слайд.
Режисерські ігри класифікуються згідно з різноманітністю театрів:
  • Настільний театр картинок та іграшок;
  • Тіньовий театр;
  • Театр на фланелеграфі;
  • Стенд книжка;
  • Площинний театр;
  • Театр маріонеток.
У режисерських іграх дитина або дорослий сам не є дійовою особою, вона створює сцени, веде роль іграшкового персонажа.
11слайд.
Настільно - площинний театр підходить дітям починаючи з 4-х років. Він являє собою картонні силуети на стійких підставках. Всі персонажі пофарбовані з двох сторін і пересуваються ковзаючи по столу. Цей театр залучає дітей не тільки сюжетними можливостями, але й декораціями. Граючи, дитина із задоволенням озвучує ролі всіх персонажів.
12 слайд.
Найбільш простий і доступний театр - це театр ляльок на столі
Іграшки для нього можна зшити з шматочків:тканини, хутра, шкіри, поролону, вони не повинні бути великими.
При виготовленні необхідно враховувати співвідношення іграшок за розміром і фактура.
13 слайд.
У старшій групі слід знайомити дітей з маріонетками
Маріонетками називають ляльок , якими керують найчастіше з допомогою ниток.
Такі ляльки приводяться в рух з допомогою ваги (тобто дерев'яною хрестовиною).
Виховувати стійкий інтерес до театрально - ігрової діяльності, підводити дітей до створення виразного ігрового образу в етюдах.
14 слайд.
Тіньовий театр вірніше було б сказати, театр тіней - дуже дивний і видовищний вид театрального мистецтва. Силуетні картинки чи предмети можуть бути зроблені з звичайного паперу, кальки або картону. Широко відомі тіньові подання, в яких за допомогою долонь зображуються різні тварини і люди. Цей прийом можна сміливо використовувати в театрі тіней.
15 слайд.
Фланелеграф це велика дошка куди можна прикріпити різні картинки. Тварини, цифри, фігурки, овочі, фрукти. Зробити фланелеграф дуже просто. Потрібно взяти тонку дерев'яну квадратну дошку або щільний картон і обтягнути його фланеллю. Фланелеграф можна притуляти до стіни, а грати з дитиною на підлозі. Картинки можна купити (дидактичні картинки), або намалювати і вирізати або роздрукувати на принтері і вирізати. Щоб картинки кріпилися до фланелеграфу досить із зворотного боку картинок приклеїти липучки або швейну липучку.
16 слайд.
Настільний театр на ложках
Під час гри: розвивається мова, моторика, вдосконалюється координація рухів і, найголовніше, дитина отримує лише позитивні емоції!
17 слайд.
Ляльки з шкарпеток. Ляльками можна грати в групі, а також використовувати на прогулянках. Театр ляльок з «живою рукою». Ці ляльки володіють яскравими, виразними можливостями, можуть виконувати дії, невластиві лялькам інших систем. Вони складаються з голівки, вільно звисає плаща, манжети якого дитина вставляє свої руки.
18 слайд.
Театр із солоного тіста
Можна залучити дітей старшого дошкільного віку для виготовлення персонажів театр, різних тварин. Пальчиковий - з солоного тіста, іграшки надіваються на пальчик. Настільний - фігурки тварин, пересуваються з допомогою дітей.
19 слайд.
Всебічний розвиток дошкільників засобами театралізованої гри буде ефективно за умови:
- систематичного використання театралізованих ігор в освітньому процесі;
- обліку вікових і психологічних особливостей дітей дошкільного віку;
- створення комфортних психолого-педагогічних умов для становлення гармонійно розвиненої підростаючої особистості.
Підіб'ємо підсумок вище викладеного, що на основі театралізованої діяльності можна реалізувати практично всі завдання виховання, розвитку та навчання дітей.
20 слайд.
Дякую за увагу. Бажаю творчих успіхів!

Немає коментарів:

Дописати коментар